Kalon Interi, Kupa prioritet

 Kupa e Italisë: Inter- Kaljari 4-1 (Lukaku 1′,49′, Borja Valero 22′, Ranokia 81′ / Oliva 73′)

Me dy gola të Romelu Lukakut një të Borja Valero dhe një tjetër të Ranokias së rikthyer pas 5 muajve me fanelën e Interit, zikaltrit mundën Kaljarin në takimin e fundit të mbrëmjes për Kupën e Italisë.

Gjithçka erdhi e thjeshtë për formacion e Kontes i cili në këtë takim kishte hedhur në fushë një formacion miks brenda të cilit edhe kiliani Sançez (vjen pas dëmtimit).

Pa u mbushur një minutë lojë, Lukaku kalon përpara Interin. Loja ka vetëm një drejtim dhe ajo figuron porta mike. I dyti vjen më shpejt me belgun por këtë herë VAR, anulon. Gjithësesi, Interi është aty dhe dyfishon me Borja Valeron.

Fraksioni i dytë ofron Kaljarin që imponohet në disa raste ndërsa në të 73-tën, hap takimin pas golit të Olivës. Në fund shpërblehet rikthimi i mbrojtësit Ranokia që vulos 4-1.

Interi në çerekefinale…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!