Arteta: ‘Abumejang qëndron me ne…’

Mikel Arteta pasi kërkoi klubit të mos e lëshojë Granit Xhakën sot ka bërë një tjetër kërkesë për Abumejang.

Sipas ‘Skkysports.com’, tekniku që pak javë më parë mori topçinjtë, nuk ka dëshirë të lëshojë gjeneralët.

Mbrëmë Arsenali mposhti Junajtid 2-0 dhe Areta bask, iu gëzua fitores së parë në krye të londinezëve.

Reali për ta patur që në janar, ka hedhur në tavolinë për Abumejang 70 milion stërlina por Arteta thotë jo.

Nuk e shoh aspak si mundësi për ta shitur. Dëshiroj që ‘Auba’ të qëndrojë me ne’- tha ish- ndihmësi i Guardiolës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!