Seria A zgjedh…injorohen kryesueset

Seria A në lupën e ‘Wyscout’, shpall fituesit e 2019-ës. Nuk është Marash Kumbulla, por surpriza vjen nga përzgjedhja e mbrojtësit tjetër të Veronës Davide Faraoni.

Interesant fakti që nga dy kryesuesit Inter dhe Juve, janë përfshirë vetm 3 futbollistë. Stefan de Vrij (Inter), Kristiano Ronaldo e Leonardo Bonuçi, janë ata ‘flamurmbajtësit e dy vendeve të para.

Dy futbollistë vijnë edhe nga Lacio. Asnjë futbollist nga Shqipëria në listë…

Lista fituese:

Portier: Pau Lopez (Roma)
Mbrojtës: Davide Faraoni (Hellas Verona), Leonardo Bonucci (Juventus), Stefan de Vrij (Inter), Cristian Ansaldi (Torino)
Mesfushorë: Dejan Kulusevski (Parma), Alejandro Gomez (Atalanta), Luis Alberto (Lazio), Nicola Sansone (Bologna)
Sulmues: Cristiano Ronaldo (Juventus), Ciro Immobile (Lazio).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!