Te Bajerni luan… ‘dajaku’

Mund të jesh ‘dajak’ dhe të pranohesh nga Bajerni i Mynihut. Kështu ngjau me talentin shqiptar, 18 vjeçarin Leon Dajaku i cili për herë të parë veshi fanelën e bavarezëve ndaj Volfsburgut.

Dajaku u transferua nga Shtugarti me të cilin ka luajtur jo vetëm me moshat apo skuadrën e dytë por dhe me elitarët që mijitojnë në Bundesligën 2. Impresionet lojtari i lindur në Gjermani i shpreh më poshtë:

Ishte fantastike, askush nuk do ta besonte se në një kohë kaq të shkurtër do debutoja te Bajerni. Ishte shumë emocion. Trajneri i Bajernit ka shumë dëshirë që të luajnë lojtarët e rinj të skuadrës.

Kam mardhënje shumë të mira me Myler e të tjerë lojtarë. Isha me fat dhe tani mund të them kam luajtur me Bajernin. Para seancës së parë, unë ndjeva një prekje.

Papritur Levandovski ishte me mua të cilin e kisha parë vetëm për televizionin. Në fillim ishin Kimish dhe Gnabri më pritën dhe më ndihmuan”- tha lojtari për mediat gjermane

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!