Juve nuk ndalet, tri pikë ndaj Sampdorias…

Dibala dhe Kristiano Ronaldo tërheqin Juventusin drejt tri pikëve sot në Xhenova. Ndaj Sampdorias, bardhezinjtë u panë të vendosur për fitore duke bërë të pavlefshëm golin e Kaprarit. 1-2 dhe Juve në krye të Seria A.

Në takimin tjetër, Breshia-Sasuolo, golat patën autorësi të skuadrës udhëtuese. Sasuolo me Traore dhe Kaputon, gjejnë golat fitues për tri pikë ndaj ‘dallendyshëve’.

Takimet e tjera të Seria A, luhën në fundjavë. Ndërkaq, Interi nga pozicioni i ndjekësit, pret në shtëpi Xhenovan e vendit të parafundit.

Ndeshje të Seria A sot:

Sampdoria- Juventus 1-2

Breshia- Sasuolo 0-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!