Hebaj mbyll në Ukrainë…

 

Sulmuesi shkodran Rubin Hebaj, pas shkëlqimit në hapat e parë te Vllaznia, nisi karrieren vijoji karierën te Domzale në Slloveni.

Në Shqipëri iu bashkua Partizanit gjatë sezonit 2018-19. Më pas arriti të veshë fanelën e Volska Poltava në Ukrainë.

Por sot 21 vjeçari teksa ka fituar edhe çmime si lojtari i ri i vitit 2 edicione më parë, në Kategorinë Superiore, ka bërë të ditur se ka mbyllur me ukrainasit.

Hebaj:

Aventura ime me Vorskla Poltava përfundon sot. Dua të falënderoj klubin dhe shokët e skuadrës e të gjithë tifozët bardh e jeshil. Ishte kënaqësi të isha pjesë e Vorsklës.

Paçi fat në të ardhmen.Tani shoh për një aventurë të re në karrierën time”, -ka shkruar Rubin Hebaj në rrjete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!