Debuton Murinjo, Ronaldo spektator, europa në …fushë

Pa pauzës dy javore, nisin sot kampionatet elitare në Europë. Premier Liga, Bundesliga, Seria A dhe La Liga, me shumë takime interesante.

Vemendje në debutim të Zhoze Murinjos në krye të Totenhemit në përballjen derbi me Uest Hem. Liverpuli i Klop, viziton Kristal Palasë, teksa Siti pret Çelsin.

Po ashtu inreres edhe përballja Atalanta- Juventus në Seria A pas polemikave të Ronaldos me trajnerin Sarri.

Milan- Napoli dhe Torino-Inter, takime me shumë të panjohura në program sot.

Në Bundesligë, Bajerni i Flik nën presionin e ‘Poçetinos’, teksa luan në transfertë me Duseldorfin.

La Liga ofron që në 13:00 Leganes –Barcelona. Granada-Atletiko Madrid dhe Betis-Valencia, i’a lënë radhën në mbrëmje Realit teksa pret në shtëpi baskët e Sociedadit (21:00).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!