UEFA, gjobë Selltikut dhe Lacios…

Uefa ka vendosur të gjobisë si Lacion ashtu edhe Selltikun pas ndeshjes së Europa League që u zhvillua në 24 tetorin e kaluar në Gllasgou.

15,000 euro gjobë për skocezët për “banderola të paligjshëme” dhe “kore të paligjshme”.

Ndërkohë me 10 mijë euro gjobë u penalizua Lacio, e akuzuar për “kore të paligjshme”.

Ndeshja e tetorit për Europa League, midis Selltik dhe Lacios, përfundoi 2-1 për vendasit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!