MotoGP mbyllet me triumfin e Markez, Lorenco lamtumirë motorë…

Mark Markez fiton edhe në cirkuitin e Valencias. Kampioni absolut në MotoGP, me motorin e Honda-s, u nis nga vendi i dytë pas Kurtararos me Yamaha, ndërsa pas 8 xhirove, arrin të parakalojë me modulin “markez”.

Më pas historia mbetet një ‘hiç’ pasi piloti 27 vjeçar, nuk e ktheu më kokën pas për të parë ndjekësit. Podiumi u plotësua nga Fabio Kuartataro dhe në vënd të tretë mbërriti Xhek Miler.

Emocionuese gara e fundit për Horge Lorencon. Ashtu siç dhe kishte njoftuar pak ditë më parë në një konferencë për shtyp, spanjolli 32 vjeçar, vendosi të largohet nga garat zyrtare dhe e sotmja ishte e fundit në karierë.

Lorenco u rendit i 13-ti. Sakaq në vend të 4-ët italiani Doviciozo.

Mbërritja në garën e fundit sezonale të Valencias:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!