Abidal: ‘Mesi përjetësisht te Barça…’

Drejtori sportiv i Barcelonës, Erik Abidal, duke folur për të përditshmën ‘Sport’, ka deklaruar se Lionel Mesi e ka vetë në dorë nënshkrimin e përjetshëm të kontratës me Barcelonën.

Argjentinasit i skadon kontrata në 2021-in dhe zërat e fundit rreth të ardhmës së ‘pleshtit’, janë vënë në diskutim. Abidal thotë:

‘Për ne është çelësi i suksesit. Ka këtë obsion për të ripërtrirë kontratën dhe di që presidenti është duke negocuar me agjentët e tij për të mbyllur njëherë e mirë rastin Mesi.

Shpresoj që jetë për shumë vite te ne, dhe kështu do të ngjasë. Do të jetë një vendim i Mesit”- tha drejtori blaugran duke qetësuar ambientin rreth lojtarit dhe skuadës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!