Argjentina hakmerret në miqësore, Brazili humb ‘shënjestrën’

Miqësore: Brazil- Argjentinë (Arabia Saudite) 0-1 (Mesi 14′).

Hungari- Uruguaji ( në Budapest ) 1-2. (Szsalai 24’/ Kavani 15′, Rodriguez 21′)

Brazili humb penallti ndaj Argjentinës në miqësore me Gabriel Zhezus (9′) por pas 4 minutavë të njenjtën gjë bën edhe mesi për Argjentinën. Me ndryshimin se kapiteni Argjentinës dhe Barcelonës pas topit të pritur nga Alison e dërgon në rrjetë.

Një Brazil i zbehtë në Riad të Arabisë Saudite. Nuk ishte Nejmar por të tjerët të ghjithë në fushë. Përpra më shumë se 22 mijë tifozësh, skuadra e Skalonit, ishte më e qartë dhe në fund meritoi fitoren.

Grinta dhe lufta sportive, u pa edhe sot. Paçka se në ntest miqësor, Argjentina se ka harruar Kupën e Amerikës Latine në verë, aty ku Mesi me shokë, akuzuan se Brazili po favorizohej dukshëm.

Në takimin e Budapestit, po në miqësore, Hungaria u mund nga Uruguaji në shifrat 1-2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!