Henri, trajner në Kanada…

Francezi Tierri Henri, është trajneri më i ri i Montreal Impakt në Kanada.

E konfirmon vetë klubi në një komukimim zyrtar. Ish-sulmuesi i Juventus dhe kombëtares së Francës, ka nënshkruar një kontratë 2 vjeçare me obsion edhe për një të tretë.

Pas një aventure zhgënyese në krye të Monakos në Francë, 42 vjeçari, nis kështu aventuren e radhën në fushën e trajningut.

Më herët Henri, ka bërë asistentin te Belgjika duke qënë në krah të teknikut aktual spanjollit Roberto Martinez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!