Revolucion te Napoli, Haland në pole…

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentis, mendon për një revolucion të pashmangshëm në radhët e skuadrës që drejton.

Pas ngajrjeve të fundit, me senatorë të rebeluar dhe Ançelotin në krizë, planet e së ardhmes kanë evoluar me shpejtësi.

Po planifikohen largime të shumta dhe emra të rinj që pritet ti bashkohen Napolit gjatë verës.

Kështu në tavolinen e De Laurentis ka emra të tillë si norvegjezi Erling Haland (19 vjeç), i Salzburgut, dhe Sander Berge (21 vjeç), i Genk dhe përfaqësueses Norvegjeze.

Vëmendje edhe për Augustin Almendra, një kërkesë e vjetër për mesfushën napolitane. Aktualisht Almedra luan te Boka Xhuniors. Ashtu si dhe Alehandro Grimaldo…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!