Lacio jashtë ‘europe’, kalon Bazeli, Frankfurti në vështirësi…

Ndeshjet e Europa League në grupe, nisën me Astana-Az Alkamar për të vijuar më pas në orën 18:55 me takimet e parashikuara në kalendar.

Kështu Lacio, u mund nga Selltik në shtëpi 1-2 duke i dërguar në minimum shanset për të dalë nga grupi.

Në këto takime, teksa në fushë kishte edhe emra BIG, Sevilja fitoi thellë ndaj Dundelanzhë 2-5 ndërkohë që po një fitore të thellë mori LASK i Austrisë ndaj PSV Eindhoven në krizë 4-1.

Xhaka dhe Zhegrova te Bazeli, kaluan jo pa polemika Getafen së cilës i’u mohua në mënyrë të padrejtë goli i barazimit në fund.

 Shifrat:

Astana- AZ Alkmar 0-5, Lacio- Selltik 1-2, Kluzh- Rëne 1-0, St. Liezh-Eitraht 2-1, APOEL Limasol- Karabak 2-1, Dudelanzhë- Sevilja 2-5, Kopenhagë- Dinamo Kiev 1-1, Lugano- Malmoe 0-0, Bazel- Getafe 2-1, Krasnodar- Trabzanspor 3-1, Rosenborg- Sp Lisbon; 0-2, LASK Linz- PSV 4-1.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!