Liverpul fitore e madhe, Barcelona ‘shkërmoqet’ nga Levante

Bajerni dërrmohet në Frankfurt 5-1, Kovaç pas ndeshjes: ‘Edhe me një lojtar më pak s’mund të humbësh kështu…’

Roma thyen Napolin në Seria A në shifra 2-1 duke ruajtur ritmin e kryesuesëve pas 10 javëve. Veçse koret raciste rrezikuan ndërprerjën e takimit. Në mbrëmje derbi I Torinos  Torio- Juve.

 Në Bundesligë, Niko Kovaç me orë të munëruara. Skuadra kampione e Gjermanisë është thyer keq nga Frankfurti  5-1. Glabah vijon kryesimin pasi sot mundi Leverkusenin në transfertë 1-2. Lajpcig shënon një fitore tenistike ndaj Mainzit 8-0.

 Në Premier, aty ku futbolli kurrë nuk do arrijë të quhet ‘shkencë”, ka bëmat e mëdha të ditës. Siti në shtëpi dhe Livepuli në transfertë, ishin duke humbug pjesët e para me nga një gol.

E dyta ishte më e thjeshtë për ekipin e Guardiolës që e ktheu takimin në 2-1. Por drama figuroi te sfida Aston Vila -Liverpul. Deri në të 87-tën udhëhiqte Vila ndërsa Hendërson në të 87-tën dhe Sadio Mane në 94-tën i dhanë ndoshta fitorën më të vuajtur ‘reds’-ave të Jurgen Klop.

 E nëse në Angli të mëdhatë shpëtuan për fije, në La Liga, Barcelona turpërohet nga Levante. Takimi i dytë i ditës në Spanjë, teksa më herët Valencia pati fituar me përmbysje ndaj Espanjolit në Barcelonë 1-2, pa avantazhin e blaugranëve në fraskionin e parë.

U duk e lehtë ndërkohë që të dytën Mesi me shokë nuk ‘ekzistojnë’ në fushë. Në harkun e 7 minutave, Levante që në shtëpi luan me uniform të njëjtë si Barcelona, shënon 3 herë për një fitore historike. 3-1 shifrat përfundimatrë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!