Juve fiton derbin, Reali mbeti i ‘bardhë’ ndaj Betis…

Në Spanjë pas blofit të Barcelonës pasditën e sotme teksa u mund nga Lenavte 3-1, radha e Real Madrid për të gabuar.

Në mbrëmje skuadra e Zidan nuk shkon përtej barazmit pa gola me Betis Sevilja. Zidan nuk gjën dot modulet dhe tashmë Perez, presidenti i klubit pritet të ndalet seriozisht te ajo që ndodh në skuadër. Në Bernabeu’, madrilenët kërkuan një penallti, VAR tha jo…

Ndërkohë Seria A mbylli takimet e ditës me derbin e Torinos. Pas disa luhatjeve javët e fundit, Torino kërkoi të rehabilitohej ndaj Juves por ‘zonja’ me një gol të Ge Ligt në të 70-tën,arriti të ruajë kryesimin e Serisë A. Goli i parë i holandezit me fanelën bardhezi.

Ndërkohë në orën 18:00, Interi mundi me dy gola të Lukakut (njërin me penllti) Bolonjën në transfertë me rezultatin 1-2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!