Skuadrat Shqiptare, kalojnë turin…

Tri nga katër skuadrat Shqiptare të elitës në Maqedonisë e Veriut , u kualifikuan për në çerekfinale të Kupës së shtetit fqinj.

Shkëndija e teknikut Gjoka pas barazimit 2-2 në të vajtjes, fitoi sot 1-0 ndaj Vardarit me gol të Ibrahimit. Pas takimit, Gjoka ka theksuar se ‘fitorja ishte me rëndësi për moralin por dhe për kënaqesi të tifozëve…’

Struga Trim&Lum, mundi Borecin me një gol të Nijas Lenës në start të pjesës së dytë. Takimi i 25 shtatorit, u pat mbyll 0-0. Struga në turin tjetër.

Më të vështirën e pati Shkupi ( 0-0 e para) i cili u gjënd në disavantazh të një goli në fraksionin e parë me Sileksin. Me një lojtar më pak, shqiptarët barazuan në të 72-tën duke ecur më tej.

Ndërkaq, ekipi i 4-ët Renova, do të luajë nesër me Tikvesin inferior. E vajtjes ka folur për Renovën e cila me 2 gola të shënuar në 5 minutat e fundit me Selmanin dhe Zukën, thuajse ka hipoketuar kualifikimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!