Maradona… ’59’

Diego Armando Maradona, sot feston përvjetorin e 59-të lindjes. Për legjendën argjentinase,së fundi në krye të Gimasia La Plata si trajner, sot kanë vërshuar urimet në rrjete duke e konsideruar Diegon si më të madhin e historisë së futbollit.

Epitete pa fund… UEFA, FIFA, klubi i Napolit dhe shumë të tjerë në botë, janë ndalur për të Uruar gjeniun e të gjitha kohëve.

Madhështore pritja në Argjentinë te skuadra e Nwells, ndërsa il ‘Pibe D’Oro’, ka luajtur vetëm një takim me këtë fanelë në 1994, por pritja ka rezultuar impresionante.

Ndër të tjera, Kampion Bote me Argjentinën dhe Kampion i Seria A me Napolin…Maradona 59.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!