Në Vlorë ‘Kick-Boks’ por dhe mesazhe…

Vlora, Tirana, Durrësi,Shkodra,Gjirokastra, Elbasani dhe Fieri, ishin qytetet e vëndit që u përfaqësuan në një aktivitet Kick-Boksi zhvilluar në qytetin e Vlorës.

Një aktivitet sportiv që vjen në muajin e ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit. Muaji tetor falë sensibilizimit glogal evidentoi në gjithë botën sëmundjen që po trondit shoqërinë e gjinisë femër.

Mes sensibilizimit dhe sportit, pati edhe trofe për fituesit. Gjithësesi, një aktivitet i tillë, përpos vlerave dhe mesazhëve që përcolli, duket se ka shërbyer për t’i dhënë udhë më të gjërë këtij sporti të ri në vëndin tonë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!