Stadiumi i ri në Milano, ‘San Siro mbi San Siro’

Milan dhe Inter shkojnë përpara së bashku, kompakt, me qëllim krijimin e stadiumit të ri në zonën ku ndodhet impianti aktual.

Këtë e sqaruan përfaqësuesit e dy klubeve, të cilët u takuan me këshilltarët e qytetit të Milanos të thirrur për të vlerësuar projektin në një takim në ‘Palazzo Marino’ .

Propozimi i paraqitur nga klubet ka të bëjë me lagjen San Siro – nënvizojnë të dy klubet.

Ky është opsioni i vetëm tani që ekziston. E vetmja alternative për klubet është një San Siro i ri në San Siro’.

Hipotezave të ndryshme duket se ju vjen fundi dhe stadiumi i ri, me rakordimin e plotë të dy klubeve të mëdha të Milanos, pritet të nisë…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!