Festimi ushtarak, fëmijet turq trondisin Belgjikën…

Përmasat e skandalit me festime golash ,dedikuar mbështetjes së militarëve turq në Siri, ka tronditur gjithë botën sportive por jo vetëm…

Goli ndaj Shqipërisë pak ditë më parë, u pasua nga një tjetër festim ushtarak në Paris, ndërsa Turqia barazoi me vendasit 1-1.

Skandali ka prekur edhe futbollistë me origjinë turke në Gjermani apo vende të ndryshme të botës. Por kulmi mbrrin deri te fëmijet.

Një skuadër diletantësh në Belgjikë me emrin ‘Turkse FC’, i përbërë me fëmijë deri në 9 vjeç dhe të lindur nga prindër turq, është fotografuar me festimin ushtarak. Ky po që është superskandal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!