‘Paqe’ mes dy Koreve…

Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut, tërhoqën vemendjen e gjithë botës sportive këtë mengjes europian.

Në ‘Kim Il Sung Stadium’ të Pyjangut, dy vendet me papajtueshmëri të lartë politike dhe mardhenje të ngrira mes tyre, u takuan për kualifikueset e ‘Qatar 2020’.

Dy skuadrat vinin në këtë takim me nga dy fitore dhe vetëm goleverazhi pozitiv, mbante në vend të parë jugorët e teknikut portugez Paulo Bento.

I gjithë takimi i luajtur në fushën e Republikës Koreano Veriore, u mbyll ashtu siç nisi, 0-0.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!