Kuartararo, kohë rekord në zyrtare…

Në pistën e Tajlandës, Fabio Kuartararo regjistron kohën e shkëlqyer 1’29”719, në MotoGP, duke siguruar startin nga vija e parë e nisjes.

Francezi i Yamaha Petronas, la pas Vinjales dhe Markez. Kampioni i botës ka një garë personale me Doviciozon pasi me 2 pikë më shumë se italiani, shpallet për herë të 8 kampion bote.

Në provat e lira, spanjolli i Honda, pati një rrëzim të frikshëm por sot në asfaltin e Tajlandës, u pa në formë të mirë.

Radha e nisjes:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!