Shkëndija Tiranë, start i dobët…

UEFA Youth League: Shkëndija Tiranë – Sherif Tiraspol 1-2  (Ajazi 11’ / Kovkenko 21’, Danilov 45+2)

Në ‘Elbasan Arena”, sot Shkëndija e Tiranës, ka me holologët moldavë të Sherif Tiraspol, takimin e parë në Ligën e Kampionëve deri në 19 vjeç. UEFA

Youth League, më parë kishte njohur vetëm Vllazninë e shkodrës por këtë sezon, skuadra e Ervin Bulkut, arriti të triumfojë dhe në fund të përfaqësojnë vëndin.

Rezultati në këtë takim i shkoi skuadrës së Sherif Tiraspolit me rezultatin 1-2, e cila pas golit të Ajazit në të 11-tën, arriti të përmbysë që në pjesën e parë.

Edhe pse formacioni shqiptar, u mundua dhe krijoji raste, e dyta nuk solli asgjë konkrete, teksa pas 6 minutave shtesë, u fiksuan shifrat 1-2. E kthimit me 23 tetor në Tiraspol.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!