Dron mbi Luksemburg, armenët në stilin e… ‘vjetër’

Një dron valvitet mbi stadiumin ku luhej ndeshja Dundelanzh-Karabak për Europa League.

Luksemburgasit organizatorë, janë habitur me këtë pamje të pazakontë mbi kokat e tyre, por autorët kishin parashikuar gjithçka në detaje.

Në dron, ishte lidhur flamuri armen i krahinës së Nagorni për të cilin Armenia dhe Azerbajxhani janë të ‘ngrirë’ mes tyre.

Pati lojë të ndaluar dhe disa tifozë, u futën në fushë për ta ulur dronin. Kaotizmi zgjati për afro 30 minuta. Më pas takimi që u mbyll 1-4, kaloi normalisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!