Mark Markez, një garë larg titullit mbi motorë…

Në Aragon (Spanjë) është po ai, kampioni i botës në MotoGp, Mark Markez që triumfon me Honda. U nis nga vendi i parë dhe mabjti ritmin duke u shkëputur përgjatë gjithë garës.

Për t’a spostuar vemendjen ndjekësëve të tij Vinjales, Milner, Kurtararo dhe në fund Doviciozos mbi Dukati, që i nisur nga vendi i 10-të, mbyll i dyti.

Spektakolar italaini që gjithsesi, mbetet shumë larg kryesimit të spanjollit me numër 93 Markez teksa udhëheq me 98 pikë më tepër.

Në lojë, edhe 4 gara teksa Markez, duket i sigurtë në rrugën drejt titullit të ri kampon.

I majfton të fitojë garën e radhës  në pistën e Buriam të Tajlandës për t’u konfirmuar zyrtarisht si kampion për herë të 8 në histori. E katërta radhazi. Gjithsesi duhet pritur.

Kampioni këto çaste është duke përshendetur europën me triumfin e Aragonit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!