Markez, ‘aragoni’ i pamëshirshëm…

Mark Markez do të niset i pari nesër në pistën e Aragon. MotoGP shtëpiake dhe kampioni i botës mbi motorin Honda, i ka bërë mirë detyrat e ditës duke siguruar vëndin e parë e eutuziazmuar fansat.

Koha e arritur është e jashtëzakonshme 1’47” 009. Kampioni mban pas shpine francezin Kuartararo me Yamaha por dhe Yamahën tjetër Vinjales.

 Doktori duket  se është ambientuar me vendin e 6-të. Por ajo që befasoi garën ishte koha e Doviciozos që edhe pse ndjek në rënditjen e përgjithëshme Markez, sot u rendit i 10-ti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!