Juve, braktiset nga ultrasit…

Për herë të parë një sektor i ultrasëve të Juventusit, në ‘Allianz Stadium’, shihet bosh. Në mënyrë të qëllimtë.

Pas arrestimit të 12 ultrasëve ditë më parë, dje gjatë takimit Juventus- Verona, përfunduar 2-1, në sektorin e ultrasëve, në vend të tifozeve të zakonshëm, janë parë stjuardët.

Mesazhi i klubit i qartë, t’ju japë për të kuptuar se ligjin e bën klubi dhe jo ultras të papërgjegjëshëm.

Gjithësesi, lënja bosh e një sektori të caktuar,nga ‘rrebelët’, është vlerësuar edhe si një notë proteste e tifo-grupit ndaj klubit bardhezi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!