Memushaj: Ne jemi Peskara…

Ledian Memushaj, njëri nga futbollistët kryesor të kombëtares kuqezi në forcë të Peskarës në Seria B, flet në prag të takimit të nesërm që skuadra e tij do të luajë në shtëpi.

Në radhë është Entela kryesusese, e cila në tri javë kampionat, ka marrë tri fitore radhazi duke udhëhequr kampionatin. Memushaj për ‘La Gazzetta dello Sport’ thotë:

“ Do përballemi me Entelën që deri tani ka bërë mirë dhe e ka merituar. Por me gjithë respektin, ne jemi Peskara.

Ndaj tyre, ne do të jemi një kundërshtar shumë i karikuar. Përsëris, me gjithë respektin, ne jemi Peskara’.

Rivalët?

Kam parë shumë mirë Beneventon dhe kjo nuk është surprizë. Parë kontigjentin që ka. Prisja më shumë nga Frosinone”– fjalët e vlonjatit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!