Quartararo, i pari në prova të lira në MotoGp

 Fabio Quartararo tregohet vrasës në provat e lira në MotoGp të San Marinos.

Francezi i Yamaha, la prapa kampionin e botës Mark Markez. Koha e tij  1’33”153, ishte më e mira, duke udhëhequr provat e lira, teksa pilotët kanë në ‘duar’ garën e 13 të sezonale.

I treti, mbrriti makina kryesore e Yamaha që drejtohet nga Vinales. Valentino Rosi vijon të jetë një pilot i zakonshëm.

Edhe sot ‘doktori’ zhgënjeu dhe u rendit i 9-ti.

Mikele Pirro, ishte italiani më i aftë teksa mbi Dukati, u pozicionua në vend të 4.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!