Montela: Ndaj Juves? Riberi nga minuta e parë

Montela, trajneri i Fiorentinës, presion Juventusit me Riberinë. Luhet nesër në mbrëmje.

Në prag të takimit kryesor të Serisë A nesër në ‘ Artemio Franchi’ ,Fiorentina- Juventus, trajneri i vjollcëve Vinçenco Montela në një konference për shtyp, është pyetur lidhur me mundësinë e aktivizimit të Riberi që nga minuta e  parë.

“Aeroplani” ka thënë:  “Është mirë. E tregoi edhe ndaj Peruxhas. Një futbollist i fortë dhe me karakter. Do të luajë’.

Çfarë do të thotë të kesh lojtar të bollshëm në të gjitha rolet?

 Montela ecën: Kemi dy futbollistë me karakteristika të ndryshme, por kemi dhe të tjerë. Do të thotë se jemi  top”– tha Montela që ndaj Juves pritet të kërkojë me të tijtë surprizën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!