Drejtori i Dortmundit, nuk e lëshon Sançon

Mesfushori i Zhadon Sanço, u aktivizua dje në ndeshjen kualifikuese me Anglinë teksa në fund të pjesës së parë, shënoi dy gola për ‘tre luanët’. klubet e mëdha nisin gjuetinë…

Majkell Zorc, drejtori sportiv i Dortmundit, ka deklaruar se klubi gjerman nuk ka në plan të shesë Zhadon Sançon.

Për lojtarin anglez, një ndër talentet e medhenj në ishull, ende 19 vjeç, ka nisur të interesohet intensivisht Mançester Junajtid.

Është një argument i nxehtë. Agjentët e lojtarit kanë takuar drejtuesit e Junajtid duke i’u përcjellë idetë tona por dhe dëshirën e lojtarit që kërkon të mbetet në radhët e Borusias së Dortmundit”– tha Zorc.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!