Maradona, ‘grep’ në Kategori të Dytë…

Gimnsia la Plata, bëhët streha e re e Diego Armando Maradonës.

‘Il Pibe D’Ora’, pak muaj më parë u largua mes kontestimeve nga Dorados meksikane, teksa ish-klubi e akuzoi ish-yllin e futbollit të luajtur në vitet 90’, si një person që kërkon largimin pasi ka sëmundje dhe operacione që nuk i publikon dot.

Gjithsesi, Maradona u përgjigj asokohe se s’ka asgjë serioze dhe se e la ekipin për t’i dhënë mundësi të tjerëve të ecin lart.

Sot, Maradona i njohur edhe si simboli i Napolit në Seria A në të shkuarën, ka pranuar rolin e drejtorit teknik në klubin që militon në ‘Primiera Divizion’ (niveli i 2) të Argjentinës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!