Ouen: ‘Kapelo dështak, Bekam, na preu ëndrrën’

Autobiografia e Majkell Ouen, botuar së fundi, ka hapur një diskutim të madh në Angli, Itali e gjetkë.

Në epiqënder vihet ish trajneri i Anglisë italiani Fabio Kapelo por dhe ish futbollisti i ‘3 luanëve’ Dejvid Bekam në shënjestër për zhvillimet gjatë Kupës së Botës në 1998.

Kur kthehem dhe mendoj për kohën e tij, e bëj me shumë pak dëshirë. Jo vetëm që i dha fund para kohe karrierës sime me Anglinë, por ai është edhe një nga trajnerët më të dobët të skuadrës Angleze”-fjalët për Kapelon.

“Edhe Bekam,e teproi në takimin me Argjentinën. Njerëzit nuk e dinë ende nëse 11 kundër 11, do humbnin atë takim. Thonë ishte vetëm një gabim por nëse kërkon të fitosh botërorin, nuk mund të gabosh’– ka shkruar Ouen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!