Sançez takon Konten, merr numrin 17

Gjatë verës, kiliani Sançez, evitoi gjithë axhendën e Junajtid. 30 vjeçari, me fanelën e re të Interit, tani gati për Seria A dhe impenjimet me kombëtaren e vendit të tij.

Pas ekzaminimeve mjekësore, Aleksis Sançez, futbollisti më i ri i Interit, pati mundësinë të takonte Konten dhe të shkëmbejë përshtypjet e para me teknikun zikaltër.

Dëshira për të filluar aventurën e tij të re dhe për të lënë pas kritikat e marra vitin e tij të fundit në Angli, është e madhe.

Mbetet për t’u zgjedhur numri i fanelës. Nuk do të jenë 7-ta, e zënë nga Ikardi. Me shumë mundësi 7-ta aktuale, do marrë një ‘njësh’ përpara dhe do bëhët 17-të.

Sançez e ka mbajtur këtë numër në sezonet e para te Arsenal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!