Mignolet kthehet “në shtëpi”, te Bryzh…

Zyrtarizimi është arritur të dielën në darkë. Portieri 31-vjeçar belg, Simon Mignolet ka lënë Liverpulin dhe është kthyer në atdhe, te Bryzh.

Numri një i ka dhënë lamtumirën “Reds”-ave pas gjashtë sezonesh. Në verën e 2013-s ai është blerë nga Sanderlend për 10.6 milionë euro.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!