Të rinjtë, kënaqin Sarrin në “paqen” e Seulit

Miqësore: Team K-Juventus 3-3 (Osmar 7’, Cesinha 40’, Tagart 49’/Muratore 9’, Matuidi 78’, Pereira 81’)

Ndeshje e vështirë për Juve në Seul, që u përball një seleksion të kampionatit korean, të emërtuar Team K. Miqësorja përfundoi 3-3 dhe bardhezinjve iu desh të djersisnin mjaft për të ekuilibruar shifrat në fund të takimit, i cili nisi me 50 minuta me vonesë për shkak të trafikut të ngarkuar.

Koreanët kaluan të parët në epërsi me anë të Osmar në të 7-tën. Juventinët dy minuta më pas me Muratore. Fraksioni i pare mbyllet me golin e barazilianit Cesinha, që realizoi në të 40-tën dhe festoi “alla-Ronaldo” përpara sytë të Kristianos, që ishte në stol së bashku me Bonuçin.

Në të 49-tën Tagart i çoi shifrat në 3-1 për koreanët, por në vijim do të ishin bardhezinjtë Matuidi (78 ‘) dhe Mateus Pereira (81’), që do të fiksonin barazimin 3-3, ku trajneri Sarri u kënaq me golat e të rinjve Muratore dhe Mateus Pereira. (video)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!