Godet Milan, 35 milionë euro për Leaon!…

Marrëveshja është bërë me Lilë, raporton “RMC Sport”, ndërkohë që agjenti Korrea pret sinjalin. Talenti portugez, 20-vjeçari Rafael Leao, mund të jetë goditja e madhe e Milanit.

Gjithnjë sipas “RMC Sport”, sulmuesi i Lilës do të mbërrijë në Itali në ditët në vazhdim për kryer ekzaminimet mjekësore, pasi “kuqezinjtë” kanë arritur marrëveshjen për blerjen e tij me shumën e 35 milionë eurove.

Sipas zërave në koridoret e Milanit, “djajtë” do të paguajnë 25 milionë, ndërsa pjesën tjeter bonuse dhe Tiago Djalon, që përfshihet në marrëveshjen paraprake që pritet të zyrtarizohet javën e ardhshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!