Milan, rigjen uniformën fituese…

Milan prezanton uniformën e dytë për edicionin 2019-2020. PUMA dhe Ac Milan, prezantojnë ‘kit Aëay’ e re për sezonin e ardhëshëm me një dizenjo që duket se tregon arritjet ndërkombetare të skuadrës së madhe italiane.

E veshur që në vitin 1910, kjo fanellë, është përdorur edhe në rastet e eventeve të mëdha dhe më tepër, i’u ka sjellë fat kuqezinjëve .

Për të demostruar uniformen e re të dytë të Milanit, është realizuar një mini-dokumentar që përfshin drejtpërsëdrejti ata që mbanin fanellën e famshme të bardhë, protagonist në 6 rastet e fitimit të  Kupave të Kampioneve ndër vite.

Një bashkëpunim mes PUMA-s dhe vetë klubit legjendar të Serisë A. Ndërkohë nga sot, në versionin ‘online’, fanellat e reja në treg te PUMA.com dhe të gjitha sajtet apo galeritë e vetë PUMA-s dhe Milanit, përfshirë dhe ‘San Siron’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!