Luhet në Egjipt, algjerianët djegin Francën, ka viktima

Dramë në Montpelje të Francës. Gjatë festimeve për kualifikimin e Algjerisë në gjysmëfinale të Kupës së Afrikës ndaj Bregut të Fildishtë, një tifoz 21-vjeçar algjerian humbi kontrollin e makinës së tij dhe goditi një familje që po ecte në qytet. Një 42-vjeçare u godit për vdekje, ndërsa djali i saj  në gjendje të rëndë dhe është dërguar në spital.

Edhe vajza 17-vjeçare raportohet se ka marrë një dëmtim të lehtë në kyçin e  këmbës. Algjeriani Menaxher, i cili po udhëtonte me shpejtësi të lartë, u arrestua.

Ministri i Brendshëm francez Christophe Castaner, duke folur për situatën në një ‘Twet’, bëri dhe bilance të festës së çmendur të algjerianëve me banim në Francë.

Ndërkaq, 73 u arrestuan, tha Ministria e Brendshme. Mijëra njerëz dolën në rrugë, duke përfshirë Parisin, Marsejën, Lion, për të festuar kualifikimin e Algjerisë në gjysmëfinale të Kupës së Kombeve të Afrikës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!