Algjeria eliminon Bregun, Tunizia detyrën…

Kupa e Afrikës: Bregu i Fildishtë, largohet nga Kupa e Afrikës. Penalltitë vendimtare. Tunizia kalon pa probleme Madagaskarin 2-0

Bregu i Fildishtë-Algjeri 1-1 (3-4 (p) ; Madagaskar-Tunizi 0-3

Algjeria në gjysmëfinale të Kupës së Afrikës. Ka ndodhur sot, teksa Bregu i Fildishtë dhe Algjeria barazuan 1-1 në 120 minuta lojë të luajtur në Egjipt.

Në fakt pritshmëritë për një duel të ndezur, duket se morën përgjigje në këtë takim, pasi Feguli për Algjerinë në të 20-tën, dhe Kodija në të 62-tën, ishin të vetmit që shënuan në këtë takim.

Algjeria mund të kualifikohej pa vajtur në shtesë, apo te penalltitë, pasi në të 49-tën, Bunedjah, humbi një penallti. Gjithsesi gjysmëfinalja i shkoi Algjerisë, ndërsa Bregu i Fildishtë në mënyrë surprizë, largohet nga kompeticioni.

Ndërkohë në takimin tjetër, atë mes Madagaskarit surprizues deri në mbrëmjen e sotme dhe Tunizisë, situata ka rezultuar disi më ndryshe.

Pas një pjese të parë me pak zhvillime, në të dytën, “gjunjët” e Madagaskarit janë dobësuar dhe Tunizia ka shënuar tri gola deçizivë me Ferjani Sasi në të 52-tën dhe Msakni në të 60-tën dhe Sliti në të 93-tën. Tunizianët në gjysmëfinale. (Video)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!