“11”-shi i “Copa America”, mungon Mesi!

Befasi, ylli i Barcelonës dhe kapiteni i Argjentinës, Lionel Mesi, nuk bën pjesë në “11-shin më të mire” të “Copa America”

“Copa America” ka publikuar sot formacionin më të mire të eventit, që të dielën përfundoi.

Brazili, si fitues dhe organizator i turneut të 46-të për vitin 2019, ka në përbërje të këtij 11-shi, pesë lojtarë, i ndjekur prej dy lojtarë të Perusë.

Ndërsa Kili, Argjentina, Uruguaji dhe Kolumbia, kanë vetëm nga një lojtar në formacionin e publikuar nga CONMEBOL.

“Skuadra” e përzgjedhur e “Copa America” për vitin 2019 është: Alison, Dani Alvesh, Gimenez, Silva, Trauco, Arthur, Paredes, Vidal, James Rodriguez, Everton, Guerrero.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!