Stefano Sensi, “trisi” zyrtar i Interit…

Pas Godìn dhe Lazaro, mesfushori i ardhur nga Sasuolo është blerja e tretë e Kontes për Interin e ri që po ndërton…

Inter bëri “tris”. Pas formalizimeve të Godìn dhe Lazaro, erdhi edhe radha e zyrtarizimit të Stefano Sensi, mesfushorit të Sasuolos.

23-vjeçari shtatshkurtër ishte që nga e hëna në mbrëmje në Milano. Ai vizitoi për herë të parë klinikën “Humanitas” dhe më pas shkoi në mjediset e Coni-t.

Në fund shkoi në selinë e “bluzinjve” të Milanos për nënshkrimin e kontratës, që do ta lidhë atë me Interin për pesë vjet. “Jam i kënaqur me zgjedhjen që kam bërë, pres një sezon të madh”, deklaroi Sensi pasi firmosi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!