Xhixhi Di Biaxho, largohet nga U-21 e Italisë…

Ashtu siç paralajmëroi ‘Sporti iM‘ në artikullin e djeshëm “‘Biskotë’ për Italinë U-21, axurët e parandjenë’, ndërsa tha se trajneri Di Biaxho pritet të largohet nga kombëtarja e Italisë deri në 21 vjeç, sot ka ardhur zyrtarizimi.

Është vetë trajneri që në një konferencë shtypi ka deklaruar: ” Nga sot nuk do të jem më trajneri i Italisë U-21.

I falenderoj të gjithë drejtuesit dhe Mauricio Viscidi”-fjalët e ish-teknikut U-21 të Italisë pas eleminimit ‘axur’, në europianin e moshave që po luhet në Itali.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!