‘Biskotë’ për Italinë U-21, axurët e parandjenë

Franca dhe Rumania, barazojnë 0-0 në Çesena të Italisë në ditën e fundit të fazës në grupe të U-21 të Evropës dhe kualifikohen për gjysmëfinalet dhe Olimpiadën Tokio 2020.

Gara me mijra mbështeës të Rumanisë befasuese në këtë kompeticion,ofroi pak emocione, me rezultatin e bardhë që kalon të dy skuadrat.

Në takimin tjetër të grupit, midis Anglisë dhe Kroacisë, të dyja të eliminuara, u arrit barazimi 3-3. Në gjysmëfianle, çiftet Spanjë-Francë dhe Gjermani- Rumani.

Në këkë mënyrë, aventura për Italinë që shpresonte në një humbje të Francës përfundon këtu. Në këto kushte, Di Biaxho, trajneri i Italisë, duket se do largohet nga drejtimi i skuadrës.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!