Luhet për kualifikueset, 13 çifte në fushë…

Kualifikueset e europianit 2020, do të vijojnë edhe sot me 13 takime në grupe. Përfshirë këtu edhe çiftin Shqipëri- Moldavi në program në 20 45 në “Elbasan Arena”. Do të jenë takime interesante, ndërsa pas pushimeve të stinës, rimarrin koutat vëndimtare gjatë shtatorit. Për të mbyllur gjithçka në fund të këtij viti, me dy skuadrat e çdo grupi, qe fitojnë të drejtën e fazës finale.

 Ndeshjet e sotme të përfaqësuesëve europiane janë si më poshtë.

Kazakistan- San Marino, Azerbajxhan- Sllovaki, Andorrë -Francë, Bjellorusi- Irlandë e Veriut, Belgjikë –Skoci, Gjermani-Estoni, Greqi- Armeni, Hungari- Uells, Islandë –Turqi, Itali-Bosnjë & Hercegovinë, Lietënshtejn-Finlande, dhe Rusi-Qipro.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!