Spanja, luan në “Bernabeu”…

Takimi më i rëndësishëm i mbrëmjës se sotme, pas Bullgari- Kosovë, padyshim është Spanjë- Suedi. Një sfidë që shikon përballë kryesuesit e grupit F. Spanjollët të parët me pikë të plota, ndërsa suedezet janë të pamundur me 7 ndeshje radhazi.

 Pa Luis Enriken për të tretën ndeshje, krahu i djathtë Moreno, pritet të bëjë ndryshime të shumta në formacionin titullar. Natyrisht referuar takimit të kaluar me Faroet. Suedia, është një kundershtar stoik. Në “Bernabeu”, Spanja dhe Suedia do të takohen pas 11-të vitesh në të cilën iberiket fituan 3-0

 Për statistikë, spanjollet nuk mundën prej 38 ndeshjeve në shtëpi në kualifikueset e një europiani apo botërori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!