Ata që do të zbresin në “Elbasan Arena”…

Trajneri i kombëtares së Moldavisë, Aleksandru Spiridon, ka zyrtarizuar listen me 23 futbollistë për dy ndeshjet eliminatore të Euro 2020-s.

Më 8 qershor, moldavët do të presin në Kishinjev ekipin e Andorrës, ndërsa më 11 qershor do të zbresin në “Elbasan Arena”, për t’u përballuar me kuqezinjtë e Kombëtares sonë.

Ja dhe futbollistëve moldavë të grumbulluar nga trajneri Spiridon për dy ndeshjet e radhës:

Portierë: Aleksei Koshelev (Fortuna Sitard), Stanislav Namashko (Zeta), Dumitru Çeleadniç (Sherif Tiraspol)

Mbrojtës: Veaçeslav Posmaç (Sherif Tiraspol), Artiom Rozgoniuç (Sfintul George Suruçeni), Igor Armash (FC Voluntari), Dinu Graur, Sergiu Platiça (Milsami Orhei), Oleg Reabçiuk (Porto), Ion Jardan (Petroçub-Hinçeshti).

Mesfushorë: Katalin Çarp (FC Ufaa), Eugen Çebotaru (Sibir), George Anton (Sherif Tiraspol), Artur Ionita (Kaljari), Iaser Țurçan (Petroçub-Hinçeshti), Evgeni Oançea (Sherif Tiraspol), Aleksandru Antoniuç (Milsami Orhei), Radu Ginsari (Hapoel Haifa), Eugeniu Koçiuç (Sabail), Alexandr Suvorov (Sfintul George Suruçeni).

Sulmues: Vitalie Damashçan (Torino), Vladimir Ambros (Petroçub-Hinçeshti), Aleksandru Boiçiuç (Sfîntul George Suruçeni).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!