Joakim Lëv prezanton “pancerat” e rinj…

Gjermania ka nisur rifreskimin e kombëtares së saj. Në listën e të besuarve të trajnerit Joakim Lëv publikuar sot kishte mjaft emra të rinj futbollistësh. Ato që binin më tepër në sy ishin mungesat e mesfushorit Toni Kros dhe portierit Mark Andre ter Shtegen, që aktivizohen që të dy në Spanjë.

Gjermania më 8 qershor në do të luajë në transfertë ndaj Bjellorusisë, ndërsa më 11 qershor do të presë Estoninë. Të besuarit e trajnerit Joakim Lëv për këto ndeshje të radhës janë:

Portierë: Bern Leno, Manuel Nojer, Kevin Trap

Mbrojtës: Matias Ginter, Marsel Halstenberg, Jonas Hektor, Tilo Kehrer, Lukas Klosterman, Niko Shulc, Niklas Stark, Niklas Zyle, Xhonatan Tah

Mesfushorë / Sulmues: Xhoshua Kimish, Julian Brand, Julian Draksler, Serzh Gnabri, Leon Gorecka, Ilkai Gyndogan, Kai Haverc, Marko Rojs, Leroi Sane, Timo Verner

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!