Franca në terren, u besohet kampionëve…

Didier Deshamps zbardh listën e grupit të futbollistëve të ftuar për dy takimet e radhës. Paraprakisht, Franca do të luajë një miqësore ndaj Bolivisë më 2 qershor në Nantë, ndërsa më 8 qershor, do të udhëtojë drejt Turqinë në një ndeshje të vlefshme për kualifikueset e “Euro 2020”.

Ndërkohë, më 11 qershor, në program ndeshja me Andorrën. Franca  bën pjesë në grupin H, aty ku është e përfshirë edhe kombëtarja e Shqipërisë.

Lenglet i Barcelonës, Leo Dybois dhe portieri Mike Maignan, risitë e listës. Sakaq, portieri kryesor Hugo Loris, do t’i bashkohet “gjelave”, pas finales së skuadrës së Totehnemit, impenjuar në finalen e Champions League.

 Portierë:  Alphonse Areola (PSG), Hugo Lloris (Tottenham), Benjamin Lecomte (Montpellier), Mike Maignan (Lille).

Mbrojtës: Lucas Digne (Everton), Léo Dubois (Lione), Clément Lenglet (Barcellona), Ferland Mendy (Lione), Benjamin Pavard (Stoçarda), Samuel Umtiti (Barcellona), Raphaël Varane (Real Madrid), Kurt Zouma (Everton).

Mesfushorë: N’Golo Kanté (Chelsea), Blaise Matuidi (Juventus), Tanguy Ndombele (OL), Paul Pogba (Manchester United), Moussa Sissoko (Tottenham).

Sulmues: Wissam Ben Yedder (Siviglia), Kingsley Coman (Bayern Monaco), Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atlético Madrid), Thomas Lemar (Atlético Madrid), Kylian Mbappé (PSG), Florian Thauvin (OM).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!